E-Ticaretinizi Geliştirmeye Yardımcı Olacak İpuçları

E-Ticaretinizi Geliştirmeye Yardımcı Olacak İpuçları

E-ticaret siteniz var ve satışların olmasını mı bekliyorsunuz? Birçok web sitesinin, şirketlerin web sitelerinden para kazanmasını engelleyen temel sorunları vardır.

E-ticaret web sitenizi geliştirmeye yardımcı olmak için hemen yapmanız gereken 3 şey:

1.Müşteri Siz Olun

En son ne zaman kendi web sitenizden bir satın alma işlemi yaptınız? Sanırım yakın zamanda denemediniz veya hiç yapmadınız. Tüm kullanıcı yolculuğunu kendiniz denediğinizden emin olun. İşlem basit mi yoksa gezinmek zor mu? Kendi sitenizden memnun olmamanız sorun değil. Belki de başınıza gelen en iyi şey olabilir. Bu, sitenizdeki kusurları ve boşlukları fark ettiğiniz ve sitenizi kullanıcınız için daha iyi hale getirmek için gerekli değişiklikleri yapmaya hazır olduğunuz anlamına gelir.

Kendi müşterilerinizden biri olmanın nasıl bir şey olduğunu anlamak, onları sitenizden ve hizmetinizden memnun etmenin ilk adımıdır.

2.Uzun Süreli Ödeme İşlemleri

Kendinizi, diğer web sitelerinden satın alma işlemi gerçekleştirirken, hangi adımları tamamladığınızı düşünün. Uzun soluklu ödeme süreçlerinde sayfayı terk ediyor musunuz? Şunu düşünmelisiniz; hiçbir kullanıcı bir cadde mağazasından bir ürün satın alırken tüm kimlik bilgilerini vermek zorunda kalmadı, neden o bilgileri çevrimiçi mağazanızda paylaşsın ki?

Sepet & arama çubuğu kolay erişilebilir olmalı. Örneğin; ürünü seçerken renk, boyut ve miktar gibi değişikleri basit ve hızlı olarak değiştirebilmeli.

Kullanıcınızı her zaman aklınızda tutun. Sitenize göz atabilir, istedikleri ürünü bulabilir ve ardından sepete ekleyebilirler. Daha sonra dikkatleri dağılır ve saatler sonra sitenize geri dönerler. Oturumları şimdi zaman aşımına uğradı ve öğeyi tekrar aramaları gerekecek mi? İnsanların satın alma işlemlerini tamamlamak için günün ilerleyen saatlerinde veya hatta ertesi gün geri dönebileceğini unutmayın. Bu nedenle, oturumun 24 saat veya daha uzun sürmesi kullanıcıların muhtemelen aldırış etmeyeceğini unutmayın.

Kart verilerinin saklanmasına izin vererek ve otomatik doldurmayı etkinleştirerek de deneyim daha kolay hale getirilebilir. Tüm bu küçük kazançlar, özellikle geri dönen kullanıcılar için hoş bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sağlar.

3. Para – Sadece Al!

Web sitenizde kaç ödeme seçeneği kabul ediyorsunuz? Ödeme seçenekleri asla sınırlandırılmamalıdır. PayPal'ı kabul etmeyen bir site, biraz nakit kabul etmeyen bir cadde dükkanına benzer. Benzer şekilde, pek çok site yalnızca PayPal'ı kabul eder ve PayPal hesabı olmayan kişiler için başka bir işlem ekler.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz