Sosyal Medya Reklamlarında Doğru Kitleyi Kullanma

Sosyal Medya Reklamlarında Doğru Kitleyi Kullanma

Sosyal Medya Reklamlarında Doğru Kitleyi Kullanma

Doğru kitleyi bulmak, haftalarca hatta aylara deneme yanılma yoluyla bulunabilir ve işletmeniz için en büyük reklam gideri olarak sayılabilir. Bazen bu ilgi alanlarına dahil olan kişiler% 100 eşleşmediğinden, ürününüzle ilgili konuları eklemek basit bir görev değildir. Hedef kitlenizin çalışıp çalışmadığını belirlemenin birkaç yolu vardır.

Hedef Kitle Türleri

Facebook, Instagram, Twitter veya Linkedin olsun, birden fazla sosyal kanalda kullanılabilecek birçok hedef kitle türü vardır.  Instagram'ın Facebook'a ait olması nedeniyle aynı kitle türlerini paylaşıyor ve Facebook'un Ad Manager platformunda yönetiliyor. Reklam Yöneticisi aracılığıyla demografik özelliklere, ilgi alanlarına ve davranışlara göre Kaydedilmiş Kitleler oluşturabilirsiniz. Burada, insanların iş unvanlarını, çalışma alanlarını, gelirlerini, yerlerini, mobil cihazlarını, ilişki durumlarını ve çok daha fazlasını hedefleyerek daha derine inebilirsiniz. LinkedIn, size daha geniş bir iş unvanı, sektör ve iş hesabı seçimi sunarak daha fazla iş odaklıdır. İşletmeniz B2B'ye daha fazla yöneliyorsa, LinkedIn'e ile daha fazla ilgilenmenizi öneririz. Twitter, kullanıcıların ilgilendiği konuları sunmanın yanı sıra, kullanıcıların takip ettiği ve Facebook'un benzer kitlelerine benzeyen hesaplar sunarak farklılık gösterir. Benzer kitleler, daha sonra önceden var olan kitleyle yakından eşleşen daha fazla kullanıcı bulmak için kullanılan ilgi alanları ve davranışlar gibi bireylerden alınan önceden var olan verilere dayanır. CRM listenizdeki kişilerle aynı ilgi alanlarına uyan benzer bir kitle oluşturabileceğiniz için, önceki satın alanların bir listesine sahipseniz bu son derece kullanışlıdır. Web sitenize yerleştirilmiş bir izleme kodundan alınan sinyallerden özel kitleler oluşturulabilir. Facebook'ta bu bir pikseldir, LinkedIn'de bu bir etikettir. Bunların her ikisi de sayfa görüntülemeleri, indirmeler, satın almalar, iletişim, müşteri adayı vb. Gibi hayati veriler gönderebilir ve bunlar daha sonra yeniden hedefleme için özel kitleler oluşturmak için kullanılabilir. Örneğin, büyük bir kitlenin sepete bir ürün eklediğini, ancak satın alma işlemini tamamlamadığını fark ederseniz, bunu alışveriş sepeti sayfasına ulaşan kişilere göre özel bir kitleye dönüştürebilir ve satın alma yapan kullanıcıları hariç tutabilirsiniz. Bu, bu kullanıcıları yeniden hedeflemenize ve geri gelip satın alma işlemini bitirmeye ikna etmenize olanak tanır. Ama soru şu ki, bunlardan hangisi reklamlarınız için en iyisi? Hepsinin bir karışımını öneriyoruz, ancak konu kaydedilmiş ve ilgi alanına dayalı kitleler söz konusu olduğunda, doğru konuları eklediğinizden ve bunların aşırı geniş olmadığından emin olmanız gerekir. Örneğin, bir kahve işiniz varsa, elbette konularınıza kahve eklemek bir veridir, ancak reklamlarınız doygun hale gelebilir ve bir ton rekabetle rekabet ediyor olabilirsiniz. Sadece kahvenin reklamını yapmak yerine, belki kahve içenlerin sahip olduğu belirli ilgi alanlarına, örneğin belirli yiyecek ve içeceklere, işe gidip gelenlere, markalara ve davranışlara bakın. En iyisi, reklamınız diğer rakiplerin beslemesinde kaybolabileceğinden, kendinizi tam bir ilgiyle sınırlamamaktır.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz