Raflardan aldığınız her ürün otomatik olarak sepetinizde beliriyor. Mağazadan çıkış yaptığınızda ise uygulamadaki kayıtlı kredi kartından otomatik ödeme alınıyor. 

Peki bu uygulama nasıl çalışıyor?

Akıllı mağazanın girişinde Hepsiburada Smart By Mimex uygulamasını indirmek için QR Kodu okutmanız gerekiyor. Ardından uygulamaya kayıt olarak girişte yer alan QR kodu tarattığınızda mağaza kapısı otomatik olarak açılıyor.

Mağazaya giriş yaptığınızda, raflardan istediğiniz ürünü alıp ilerleyebiliyorsunuz. Raflardan aldığınız her ürün otomatik olarak sepetinizde beliriyor. Eğer bir ürünü almaktan vazgeçip rafa geri koyarsanız, ürün sepetinizden otomatik olarak siliniyor. Mağazadan çıkış yaptığınızda ise otomatik ve eş zamanlı olarak uygulamadaki kayıtlı kredi kartından ödeme alınıyor.

Mağazada sizi takip eden 4 kamera bulunuyor. Buna ek olarak raflarda ağırlık sensörü bulunuyor. Hepsiburada Smart By Mimex, ağırlık sensörü ve görüntü işleme teknolojisinden faydalanıyor.

Pilot mağaza, pandemi dönemindeki önlemler dikkate alınarak aynı anda 3 kişinin alışveriş yapabileceği şekilde tasarlandı. Bu bağlamda her 3 kişide aldığı ürünleri ayrı bir şekilde ödeyebiliyor. İleride mağazada alışveriş yapan kişi sayısının 5'e çıkarılması planlanıyor.

İstanbul Mecidiyeköy Trump AVM içerisinde yer alan mağaza müşterilerin kullanımına 1 Ocak 2023 itibariyle sunulacak. Ayrıca İspanya'daki bir üniversitede mobil akıllı mağaza açılması gelecek planları arasında yer alıyor. İlerleyen dönemde mağazanın Hepsiburada ile entegrasyonu tamamlanarak ödeme sistemine çeşitlilik kazandırılacak.