Sosyal medya devi Instagram, bugün doğrudan özel mesajlarda alışveriş yapmanızı sağlayacak özelliğini duyurdu. Ayrıca gönderi takibi ve satıcıyla iletişim de yine mesajlardan yapılmaya devam edecek. 

     Günümüzde doğrudan Instagram profillerine ürün eklenmesine izin veren Instagram, yeni bir özelliğini daha bugün duyurdu.

     Instagram'ın yeni alışveriş özelliği, doğrudan özel mesajlar üzerinde ödeme yapılmasını sağlayacak. Kullanıcılar , satıcıyla bir ürün hakkında  anlaştıktan sonra satıcının gönderdiği ödeme mesajını kullanarak satın alım işlemini mesajlar penceresinden ayrılmadan tamamlayabilecek. Yeni özellik ile birlikte satın alım işleminin yanı sıra satın aldığınız ürünün gönderi takibini de aynı sohbet penceresinden gerçekleştirebileceksiniz. Aynı zamanda satıcıya satın alım sonrasında sormak istediğiniz herhangi bir soruyu yine sohbet penceresinden sorabileceksiniz. Instagram sohbetinde yapılan tüm alışverişler, paylaşılan açıklamaya göre Facebook'un alıveriş koruması ilkeleri'ne bağlı olacak. Yani satın alım sonrasında herhangi bir sorun yaşadığınızda ve satıcıya ulaşamadığınızda, sorununuzu Facebook'a bildirerek para iadesini alabileceksiniz.

    Özellik, bugün itibariyle Instagram'daki satıcıların kullanımına açıldı.