Bildiğiniz üzere bir süredir Instagram'ın yeni bir sosyal medya platformu üzerinde çalıştığı söylentileri dolaşıyordu. Twitter'ın rakibi yeni bir metin tabanlı platformun kurulacağıyla ilgili bu söylentilerle ilgili birtakım yeni gelişmeler kaydedildi. Platformla ilgili aktarılan yeni detaylarla birlikte projenin kapsamı ve yapısı, daha belirgin bir boyut kazandı.

Meta'da ürün yöneticisi olarak görev yapan Chris Cox'un şirket içi bir toplantı sırasında paylaştığı ve internete sızdırılan yeni bilgiler, geliştirilmekte olan yeni Twitter rakibinin Instagram ile benzer bir arayüze sahip olduğunu gösteriyor.

'Proje 92' kod adı ile adlandırılan yeni uygulamanın, muhtemelen bağımsız bir uygulama olacağını ve ay sonunda gün yüzüne çıkabileceği tahmin ediliyor. Beğeni ve paylaşım butonları topluluk fonksiyonları ve diğer bazı tipik niteliklerle Twitter'a rakip olacağını gösteren uygulamanın, Twitter kullanıcılarını kendi bünyesine dahil edip edemeyeceğini de merak edilen detaylar arasında.

Intsgram'ın geliştirmekte olduğu uygulamanın 'tek hesap' mantığıyla çalışıyor olması, kullanımda sağlayacağı pratiklerden ötürü beğeni topladı. Ayrıca Cox'un yaptığı açıklamalarda Twitter'daki bilgi kirliliği ve kötüye kullanımlara gönderme yapmasıyla bu alanlarda da fark yaratılması bekleniyor.

Twitter, son zamanlarda eski popülaritesini giderek kaybetmye ve hisse değerlerini düşürmeye devam ediyor. Instagram'ın ise bu boşluktan faydalanarak mevcut sorunlara çözüm getirmek ve Twitter kullanıcılarını kendisine çekmek çabasında olduğu açıkca görülüyor.